בניית אתרים Vrs. עיצוב אתרים

אתם עומדים בפני בניית אתר חדש וכבר התחלתם לחקור את הנושא, בוודאי נתקלתם במומחים לבניית אתרים או ובמומחים בעיצוב אתרים. אז מה ההבדל ביניהם? או אולי נכון יותר לשאול – מה הקשר ביניהם?

By HODAYA GOTTESMAN

בעבר היה נהוג להתייחס בעיקר לתחום בניית אתרים. אפשרויות העיצוב היו מועטות ומרבית האתרים לא היו מעוצבים בצורה בולטת. מה שהיה נדרש עבור העבודה זה ידע טכני והבנה במערכות הקיימות וידע טכני בכתיבת קודים כמו HTML.

עם השנים, לצד שיפור הטכנולוגיה ולצד רצונם של בעלי עסקים להתבלט בתחומם, החלו לעלות לאוויר עולם האינטרנט אתרים בעלי עיצובים שונים ומיוחדים שמשכו את העין.

במרוצת השנים זכינו לראות את התפתחות האתרים ברשת אל נגד עינינו וכך גם את התפתחותם של שני המקצועות המשלימים – בניית ועיצוב אתרים. תחום בניית האתרים השתנה לגמרי עם כניסתן של פלטפורמות לבניית אתרים כמו WIX או WORDPRESS, המאפשרות עבודה עם תבניות בהתאמה אישית, לצד שימוש בקוד ובאפשרויות מתקדמות יותר.

"לא החזק ביותר, או האינטיליגנטי ביותר הוא ששורד, אלא זה המגיב בדרך הטובה ביותר לשינוי."

– צ'ארלס דרווין

המעבר של עסקים וארגונים לדיגיטל, הביא את הרצון הברור לשמור על שפה שיווקית ייחודית ולהתאים את עיצוב האתר למיתוג שלהם. כשכל תחום מציע כל כך הרבה אפשרויות ברשת, כל אחד מבקש להתבלט בתחומו.

למקום הזה בדיוק נכנסו גופים המציעים שירות של עיצוב אתרים וגם בניית תחת אותה מטריה, במקום אחד, בסנכרון מלא ומושלם בין שני הגורמים האחראיים הן על עיצוב האתר, והן על הבנייה הטכנית שלו. באופן כזה, גורם אחד אחראי לאיפיון, עיצוב ובניית האתר, בהתאם לבריף ולערכים אותם מבקש הלקוח להציג. כבר בשיחת האפיון הראשוני ניתן להבין מה אפשרי מבחינת העיצוב והבנייה, ויותר מזה – מה יהיה נכון ללקוח, מה יגרום ליותר אנשים לבקר באתר שלו, לגלוש בו זמן רב יותר ולייצר מעורבות: ביצוע רכישה, יצירת קשר, השארת פרטים וכדומה.

למעצבי אתרים אין בהכרח את הידע למגבלות או לאילוצים הטכניים ולהיפך – בוני אתרים שלא מתמחים גם בעיצוב, מוגבלים במה שהם יכולים להציע ללקוחות שלהם.

לקוח המבקש להוציא את המקסימום מתהליך הקמת האתר החדש, יפנה לחברה או סטודיו המתמחים הן בבנייה והן בעיצוב אתרים, כך שיוכל לקבל את השירות המלא במקום אחד, בסנכרון מלא וללא התנגשויות בין רצונות המעצב לאלו של המתכנת (הבונה).

באופן כזה, לאורך כל שלבי האיפיון, העיצוב ובניית האתר –  הכל מסונכרן, ללא הפתעות ובהבנה מלאה של כל הגורמים המעורבים. גם בהמשך, כשיגיעו סבבי האישורים וההערות, ללקוח יותר נוח להתנהל מול גורם אחד ולא מול שני גורמים, והוא יכול להיות בטוח שהבקשותיו יטופלו על ידי אותו הגורם הבלעדי שאחראי לבניית האתר החדש שלו.

אהבתם את המאמר? שתפו >>>

דילוג לתוכן